Par mums

2021.gada 20.jūnjs

Piešķirt sen aizmirstajam jauno elpu

Pirms gada sev teicu: “Cik darīšu, tik man arī būs” .. un šīs domas kā sēkliņas .. rūpīgi laistītas, čubinātas un mīļotas, nu ir sākušas plaukt!

2020.gada pavasarī kopā ar vīru pieņēmām izaicinājumu apsaimniekot manu vecvecāku dzimto lauku viensētu Bebru pagastā, kura pēdējos četrus gadus bija neapdzīvota un aizmirsta. Tie, kas kaut reizi ir bijuši laukos, zinās – darbu vairāk kā saprašanas. Kur liec kāju, tur viens darbiņš, aiz stūra jau gaida nākošais. Tas mūs nebiedēja, tieši otrādi – izaicināja pierādīt sev, ka visu var, ja vien dara! Un tā sākās mūsu piedzīvojums.

Mums tapa ideja – radīt vietu, kur aizbēgt no ikdienas skrējiena, atvilkt elpu, atrast sevi, saplūst ar dabu – tik vienkāršo un skaisto. Lai šo ideju attīstītu, sapratām, ka nepieciešams papildu finansējums, tāpēc izlēmām mēģināt iegūt ELFLA atbalstu. Nemelošu - viegli nebija. Pilnīgi cita pasaule. Beidzot tika pārcilāti pilnīgi visi studiju laika pieraksti, lai taptu pamatots, detalizēts un rūpīgi pārdomāts dokuments – projekts! Pat nezinot, vai tas tiks apstiprināts, turpinājām darīt, jo ideja jau nekur nebija pazudusi!

Pamazām sākām tīrīt un kopt aptuveni 2 hektāru lielu lauku viensētu. Katrs brīvais brīdis tika pavadīts tur. Zāģis, trimmeris, grābeklis – tie kļuva par mūsu jaunajiem labākajiem draugiem. Ja Jums grūti iztēloties, cik ir 2 hektāri, tad iedomājieties Galeriju Rīgu – aptuveni puse no tās.

..un patiesībā - katra lieta un vieta kaut ko stāsta, ja vien mēs ieklausāmies..

Pirms simts gadiem celtā pagaidu māja stāsta par manu vecvectēvu, kurš visu sāka no nulles, kūts, šķūnis un to šķībie jumti stāsta par laiku, kad cilvēkiem galvenais instruments bija acumērs, melnā pirts stāsta par laiku, kad tas bija vienīgais veids kā atgūt spēkus pēc garas darba nedēļas. Jāņogu un upeņu krūmi, kuri jau vairākas dekādes zied un joprojām dod raženu ogu ražu, atgādina par tikko vārītiem ievārījumiem.. bišu sanēšana, kad tās vāc gardu medus ražu.. un augstie bērzu, liepu un ozolu zari, kuri sagaida un vēro katru atnācēju.. uhh.. es varētu turpināt un turpināt..

..bet notika tas, ko tik ļoti gaidījām. Guvām apstiprinājumu mūsu idejai – aktīvās atpūtas kompleksa izveidei. Nosaukumu tam devām “Ciemiņos”. Kāpēc tāds nosaukums? Kuram gan nepatīk doties ciemos, vai ne? Bet Ciemiņos šķiet nedaudz mīļāk, nedaudz vairāk no sirds – un tieši no sirds top viss, ko mēs šai lauku sētai esam devuši pēdējā gada laikā.

Un beidzot, 2021.gada vasarā, teju pusotru gadu pēc cītīga un neatlaidīga darba, ir realizēts pirmais projekts. Jūsu uzmanībai – brīvdienu mājiņa, pirts un kubuls! Ideāla kombinācija patīkamām brīvdienām!

Šis ir tikai pirmais atskaites punkts. Esam izdarījuši daudz, bet piecreiz vairāk vēl priekšā. Esam ceļā uz to, lai šī viensēta, šis zemes pleķītis, ko pirms vairāk kā simts gadiem manam vevectēvam piešķīra par cīnīšanos brīvas Latvijas vārdā, atkal plauktu un zeltu. Un būtu piepildīts ar laimīgu atpūtnieku smiekliem un čalām.

Mums nav luksusa vieta Latvijas kartē, mums nav atjaunotas ēkas, mums nav Likteņupes klātbūtne vai perfekti apkoptas ūdenstilpnes (saraksts ir garš), arī zālājs vēl cenšas ieaugt, bet tas, kas mums ir – šis mazais starts, šī mazā miera oāze un vēlme darīt! Ticiet man, mēs darīsim visu, lai katra ciemošanās reize būtu kā mājās.. pat, ja darbu lauku sētā vēl daudz, daudz, daudz.

Novērtēsim katru atpūtnieku, kurš izvēlēsies baudīt nekurienes pieskārienu, spēs novērtēt vietas dziedinošo spēku un būs atvērts idejai, ka viss rodas pakāpeniski! Ko iegūsiet Jūs? Atpūtu labiekārtotā namiņā nekurienes vidū..visa plašā lauku viensēta būs jūsu pilnīgā rīcībā. Jūs nokļūsiet vietā, kur 95% ir zaļā krāsā .. vietā, kur nakts melnums ir tieši tāds, kādu nekad nepiedzīvosiet pilsētā .. vietā, kur dzirdot varžu kori vakaros, Jums liksies, ka esiet visvarenākā koncerta pirmajā rindā.. un putnu skaņas dienas laikā – tās apreibinās jūs, jo jūs būsiet spējīgi to dzirdēt – tik varens ir šīs vietas klusuma pieskāriens. Šeit ir viss un tajā pašā laikā nekas – šī ir vieta, kur atrast sevi un sevi arī nedaudz pazaudēt dabas valdzinājumā.

No sirds gaidīsim Jūs Ciemiņos!


Ar mīlestību,

Monta un Rihards Grahoļski

2021.gada 11.jūnijs

Aktīvās atpūtas kompleksa "Ciemiņos" piedāvājuma papildināšana

SIA "Hillsland" ir pabeigusi Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programas 2014.-2020.gadam pasākuma "Atbalsts LEADER vietējai attīstībai" apakšpasākuma "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" līdzfinansēto projekta Nr. 20-04-AL08-A019.2104-000013 "Aktīvās atpūtas kompleksa "Ciemiņos" piedāvājuma papildināšana" īstenošanu.

Projekta mērķis ir papildināt esošo atpūtas kompleksa piedāvājumu, izveidojot nojumes vietu brīvā dabā, kā arī piedāvājot dažādas dārza spēles apmeklētājiem. Tādā veidā paredzēts popularizēt aktīva brīvā laika pavadīšanu, ko var izbaudīt arī bez nakšņošanas.

Projekta ietvaros esam iegādājušies āra nojumi, galdus, krēslus, sēžammaisus, gāzes sildītāju, kā arī dažādas spēles un izklaides lietas - lielformāta domino, dambreti, jengu, badmintonu, novusu un batutu.

2021.gada 11.jūnijs

Aktīvās atpūtas kompleksa "Ciemiņos" izveide

SIA "Hillsland" ir pabeigusi Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programas 2014.-2020.gadam pasākuma "Atbalsts LEADER vietējai attīstībai" apakšpasākuma "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" līdzfinansēto projekta Nr. 20-04-AL08-A019.2104-000005 "Aktīvās atpūtas kompleksa "Ciemiņos" izveide" īstenošanu.

Projekta mērķis ir izveidot jaunu tūrisma pakalpojumu Kokneses novada Bebru pagastā, tādā veidā stiprinot Bebru pagasta un Kokneses novada vietējo ekonomiku un uzlabojot tūrisma nozares attīstību stratēģiju īstenošanas teritorijā.

Projekta ietvaros esam uzcēluši kempinga māju, kā arī iegādājušies mucveida pirti un kubulu, kas ļaus apmeklētājiem izbaudīt pilnvērtīgu atpūtu lauku vidē.

Apmeklētājiem tiks piedāvātas daudzveidīgas aktivitātes: ne tikai nakšņošana un relaksēšanās pirtī un kubulā, bet arī speciāli norobežotas trases izmantošana (ar saviem bezceļu spēkratiem), makšķerēšana, ekskursiju maršruti, pirts slotu siešana, sēņošana un ogošana.

Papildus projektā paredzēts veicināt Bebru pagasta un tās tuvāko vietu atpazīstamību ar atpūtas kompleksa organizēto aktivitāšu palīdzību (ekskursiju maršruti uz Bebru pagastu, informācijas pieejamība par apskates vietām Koknesē u.c.), vienlaikus popularizēt lauku vidi kā latviešu kultūrvēsturisko vērtību Latvijas un cittautu tūristiem.